Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Záhlaví stránek

Třetí týden začal moc hezky, růžová otevřela očička. Jako první ze sestřiček už se rozhlíží po světě.
Protože jsou holkám plné dva týdny, dostaly poprvé odčervovací pastu. Trochu jsem se obávala, jak ji do nich dostaneme. Vymáčkla jsem potřebné množství na talířek, pěkně rozdělila na porce a pomocí lopatičky na zmrzlinu jsem ji vetřela do tlamiček. Jirka při tom každé štěně přidržoval a šlo to šup, šup :).
Některá malinko prskala, nebo se otřepala, ale snědly všechno. I Vikuška dostala tabletku, v kousku salámku ani nevěděla, co polyká a jen se oblizovala.
Začalo zase horko a to nám moc nesvědčí. Hlavně Viky je z toho mrzutá. Když si lehne na bok a mimina se jí přisajou k cecíkům, tak jenom heká. Trochu ji musím hlídat, aby to kojení nezkracovala. Ale zatím váha stále roste, největší macanda má už přes 700 gramů. Tak to snad úspěšně přežijeme.
V pátek jsme byli na veterině, paní doktorka už ustřihla Vikušce konečky od stehu. Viky moc hezky držela, ale šťastně se hnala ven, jen co to měla za sebou.
O víkendu je hrozný horko, přes 30°C. Jsme vyřízení úplně všichni. Viky má asi málo mlíka, nebo je moc husté a štěňata ho málo vytáhnou. Takže ječí, jak když je na nože bere. Jedna začne a ostatní se s gustem přidají. Kolem druhé ráno je to obzvlášť chuťka. Nedá se nic dělat, chystám mlíko a zkouším přikrmit. Moc jim to neleze. Dudlík žvýkají v koutku tlamičky, sem tam se olíznou. Pak chvilku usnou a já honem taky, aspoň trochu dohnat, co jsem v noci zameškala.
V sobotu nachystáme do obýváku holkám ohrádku. Už pěkně ťapkají, tak ať mají víc prostoru. Bedýnku už mají jen na noc.
Postupně se holky rozkoukávají. Po růžové následuje červená, pak žlutá a nakonec na nás koukla i vínová (teď fialová, nesehnala jsem stužku ve vínové).
Z nedělě na pondělí v noci je velká bouřka a po ní zase mírné ochlazení. Pár stupínků dolů a už je zase všechno OK. Připravený mlíko zůstalo nedotčené v ledničce.
V pondělí jsem v práci a po návratu hodinu sedím u ohrádky. Holky lezou jedna přes druhou a všechny přes mamku. Začínají se navzájem olizovat a kousat bezzubýma tlamičkama. Chodí ještě hodně vratce s hlavičkou dopředu jako ještěrky. Občas jim ujede nožička a hups, už jsou na zádech nebo rovnou udělají kotrmelec. Kam se hrabe program v televizi. A mám to life.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one