Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Záhlaví stránek

První měsíc po krytí je za námi. Žádné velké změny na Viky nevidím. Je jen trochu unavenější a někdy nervóznější vůči pejskům. Nenechá k sobě nikoho čuchnout a ňafáním případné dotěrače odhání. Čtvrtý týden březosti špatně jí, dokonce se mi zdá, že trochu zhubla.
28 dní po krytí jdeme na ultrazvuk. Sestřička jí trochu vyholí bříško, aby na mimina viděla. Viky je nervózní, jako na veterině vždycky, ale poslušně stojí. Po chvilce mě paní doktorka upozorňije na malé černé kolečko na obrazovce. Tak taková kulička je budoucí pejsek. Jsou tam minimálně dvě, možná i víc. Ještě paní doktorka bříško prohmatá a zdá se jí, že by mohli být i čtyři. Tak uvidíme.
Odpoledne jdeme ještě na cvičák, ale už Vikušku šetříme. Neskáče přes překážku a o přestávce si jde odpočinout do stínu a nelítá s ostatníma pejskama.
Dalších cca 10 dní Viky dost špatně jí. Možná je to i tím, že jsou na květen docela horka. Ráno a večer je čilá, ale přes den polehává a moc se jí nechce ani na procházky.
Ještě pět týdnů po krytí je Jirka s Viky naposledy na cvičáku. Prý se jí s pejskama líbilo a byla moc šikovná. Pokračovat ale už budeme až po mateřské.

V polovině 6. týdne březosti konečně začíná baštit hezky. Řekla bych přímo předpisově - několikrát denně po menších dávkách. A pak na procházce hezké hovínko :).
Už je na ní vidět nafouklé bříško a zvětšené cecíky.
Přesně šest týdnů po krytí jdeme na další ultrazvuk. Štěňátkům tlučou srdíčka a kopají nožičkama. Přesný počet není jistý, ale odhad paní doktorky se zvětšil na 4 - 5 kousků.
Už máme přesnější termín porodu - 22. - 24. 6. Tak jsem zvědavá, jestli to vyjde.
Tak máme za sebou další dva týdny. Vikušce se podstatně zvětšilo bříško a cecíky.
Moc se jí nechce chodit, to co jindy ujdeme za 10 minut teď máme na půl hodiny.
Procházky máme sice kratší, ale zato častěji. Naposledy jsme chodili ven kolem půl deváté, teď jdu ještě v jedenáct večer. Baští celkem hezky, ale žádné koňské dávky to nejsou.
Zhotovili jsme porodní bedýnku a zatarasila jsem jí všechny cesty pod postel. Moc nadšená z toho není, ale nerada bych lovila štěně někde z úkrytu. Do porodní bedýnky jsem ji zavolala, sedla si tam a koukala na mě, co jako bude. Když viděla, že nic, tak zase vyhupsla. Snad si na ni za ten zbývající cca týden zvykne.
Začali jsme 3 - 4x za den měřit teplotu. Znovu jsem pročetla literaturu, internet, snad jsem teoreticky dostatečně připravená :).
O víkendu jdu ještě do práce, příští týden mám dovolenou (mateřskou). Termín máme až středa - pátek, ale hlavně Jirka se bojí, aby to nebylo dřív. Když je s Viky sám doma.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one