Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Záhlaví stránek

Vikuška maminkou vrh A

Viky jsou už dva roky, rozhodli jsme se pokusit se o štěňátka.
Prvním krokem bylo zřízení této chovatelské stanice.
S výběrem pejska nám pomohla naše chovatelka Bibiana. Doporučila nám pejska z jejich chovatelské stanice, který má ale jiné rodiče než Viky. Jmenuje se Tiberius of Marzipan a jeho majitelka Lenka Zemanová byla pro.
Ještě jsme si vyžádali souhlas paní Tiché - poradkyně chovu. I ona s výběrem souhlasila, takže teď jen počkat na správný termín.
Koupila jsem si knihu o chovu, hledala informace na internetu a zašla i na konzultaci na veterinu. Stejně se mi ale zdálo, že informací pořád není dost. Hlavně o průběhu porodu. I proto jsem se rozhodla na těchto stránkách popisovat Vikynčinu březost i porod a následnou péči o štěňátka krok za krokem.
Viky začala hárat o něco později, než jsem předpokládala. I přes neustálé pozorování příznaků nevím přesně první den. Už ve středu 6. 4. 2011 na cvičáku k ní pejsci podezřele čuchali. Ale až v sobotu jsem si všimla krve na zadečku. Předpokládám, že tedy začala ve čtvrtek nebo v pátek.
Říkala jsem si, že nic neponechám náhodě a hned v úterý jsem s Viky zajela na veterinu na odběr krve k určení hladiny progesteronu. Výsledek ale ukázel, že je ještě brzo. Dostala jsem doporučení na další odběr v pátek. Ale ani ten ještě neukázal požadovanou hodnotu. Až další úterý ráno měla hodnotu 4,8. Termín na krytí doporučila paní doktorka na středu až sobotu. O víkendu budou Velikonoce, nehodí se nám to, takže se po poradě s Bibianou a Lenkou rozhodujeme pro středu.
Ve středu 20. 4. 2011 máme sraz v 16. hodin. Jedeme na zahradu u domku Lenčiných rodičů.
Viky se s Tibíčkem chvilku proběhnou, Tibík projevuje zájem, ale Viky na něj vrčí. Moc se jí nechce. Jsme tu oba s Jirkou, Lenka i Bibiana. Ta už má své zkušenosti.
Já držím Viky za hlavičku a později pod hrudníkem, aby si nelehla. Bibi s Lenkou pomáhají Tibíčkovi naskočit a podepíráme oba pejsky, aby si nelehli a neublížili si.
Viky se po počátečním vrčení uklidnila a pěkně stojí. Celé to trvá asi čtvrt hodiny. Pak se pejsci odpojí. Viky vezmeme do náruče a ještě ji držíme zadečkem trochu nahoru.
Dáme ji v této poloze i napít a pak uložíme do auta do přepravky.
Jestli se vše povedlo, uvidíme tak za měsíc :).
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one